26 Nisan 2012 Perşembe

yeni bir taraftar platformu

şu anda, farklı kulüpleri destekleyen, birbirinden farklı taraftar grupları var. Ve evet, hepsi bir boşluğu dolduruyor, bir gerçekliği var. Hatta farklı kulüplerin bazı taraftar grupları arasında özdeşlik var. Kulüplerimiz, tamamen bir görüşe, bir dine ait yapılar olmadığından dolayı, içinde barındırdığı unsurlar, farklı kulüpler arasında benzerlik gösteriyor. Ki bunlar gayet normal.

Fakat, baskın ya da daha kenarda olsun bu taraftar gruplarının, takımların taraftarlarını kapsadığını söyleyebilir miyiz bilmiyorum. Bu grupların dışında kalmış, fakat kendi renkdaşlarıyla veya futbol dininin müritleriyle bir araya gelmek isteyen insanlar olabilir.
bütün gruplar, örgütler, partiler gibi taraftar grupları da, araç olmaktan çıkıp, amaç haline geliyor. Hatta daha da kötüsü, mesele kendi grubu içinde bir kısır döngüye dönüşüyor. Halbuki hepimiz yaşamın içinde farklı yapıda, unsurda insanlarla bir hayat paylaşıyor ve evriliyoruz. Gereksiz iktidar mücadelesi içine girmeyeceğimiz, insanlarla bir şeyler paylaşabiliriz. Bunlardan en önemlisi, önemli olanlarından bir tanesi de tuttuğumuz takım, oynadığımız bu oyun.

Bir grup oluşturma telaşı olmadan, bir dereyi doğal yatağında akıtarak yeni ve çoğulcu bir platform oluşturulabilir diye düşünüyorum. Acelemiz yok. Böyle bir platform, grup, topluluk ihtiyacı duyan arkadaşlarla fikir paylaşımına girip, fenerbahçe'mizi ve futbolumuzu paylaşabilir ve bu 'dertlerimizi' daha da 'zevk' duyarak çekmeyi başarabiliriz.
Önerilerinizi bekliyorum. Kalabalık olmak mutlu eder, ama aksi durumda, sayı umrumda da değil.
Teşekkürler.ulaşabileceğiniz link ve adresler:


http://www.facebook.com/events/292949030787981/

http://www.facebook.com/aliriza.alcinkaya

meselalis@gmail.com

https://twitter.com/#!/meselalis

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme