21 Mart 2011 Pazartesi

Kullanılmışlık Hissi


Bu hareketi yapanın Kazım olması, Kazım'ın Fenerbahçe'de oynamış olması umrumda bile değil. Çünkü mevzu Kazım ile kişiselleştirilecek bir konu da değil.

Kazım golü attıktan sonra hırsla koşuyor, takım arkadaşları da büyük sevinçle arkasından gidiyor. Kazım, Fenerbahçe yedek kulübesinin önüne gelerek, hareket çekiyor, deşarj oluyor. O golden sonraki sevinç fotoğraflarına baktıkça üzülüyorum. Ne Kazım için, ne de zamanında Fenerbahçe'de oynadığı için. Kazım'ın takım arkadaşları için ve futbol oyunu için.

Düşünsenize, ezeli rakibinizle maç yapıyorsunuz, yenmeniz gerek, şeytanın bacağını kırmanız gerek, golü atan takım arkadaşınız, taraftarına bile koşmayı bırakıp, kendi hesabını görmeye koşturuyor ve sizi de peşinden sürüklüyor bu intikam için. Eğer gerçekten o maça Fenerbahçe'yi yenmeye çıkmış ve taraftarına özür hediyesi vermek isteyen futbolcular varsa, ne biçim bir kullanılmışlık hissi yaratır o anda.

Kazım, bu dayanışma ve takım oyununu yaralamıştır cuma akşamı. Yoksa, Kazım umurda olacak biri değildir Fenerbahçe için.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme