23 Ekim 2010 Cumartesi

Galibiyet Fenerbahçe'ye Lazım


Derbiler için genel bir kanı vardır. Derbileri kazanması gereken kazanır derler. İhtiyacı olan maça daha çok asılır ve bu psikolojik savaştan zaferle çıkar.
.
Bu yüzden bu sefer 2000 yılında yaşanan maçın bir benzerinin, G.Saray lehinde yaşanabileceği fikirleri akıllardan geçti, bütün bir hafta.
.
Ancak, galibiyete gerçekten ihtiyacı olan takım G.Saray mı bilemiyoruz. Eğer ihtiyaçtan bahsediceksek, galibiyete ihtiyacı olan taraf Fenerbahçe. Geçen sene son maçta şampiyonluğu kaybedip, sıkıntılı hazırlık süreci geçiren bir takım Fenerbahçe. Yeni bir vizyon yaratmaya çalışan bir misyon hocası var. Hem bu vizyonu yaratmaya çalışırken hem de kaybedilmiş şampiyonluğun ertesinde başarılı bir performans çizmek zorunda olan bir hoca. Bu hocayla sezon iyi başlamadı. Şampiyonlar ligi ve Avrupa Ligi'nden elenildi, henüz önündeyken.
Son üç haftadır güzel galibiyetler alıyor skor açısından. Bu skorlar anlamsız değil. Fakat bu skorların bir anlam kazanabilmesi için bu maçtan galip ayrılmak şart. Galibiyetin gelmemesi halinde, son üç haftada gösterilen gelişim bir kalemde silinecek ve akbabalar üşüşecek takımın başına.
.
Galatasaray ise artık çok rahat. Başarısızlığın ardından 'gereken' yapıldı ve takım rahatladı. Bu maçta mağlup olurlarsa yönetime kimse bir şey diyemez; en azından şimdilik. (Çünkü gereğini yaptılar, daha ne yapacaklardı...) Eğer hoca getirilmeseydi takımın başına, ve bu halde çıksalarda daha çok sansı vardı Galatasaray'ın. O zaman gerçekten futbol sahası içindeki "mazlum" takım rolüne bürüneceklerdi ve psikolojik bir katkısı olacaktı bu mazlum halin. Ki Galatasaray üstelik 10 senedir yeniliyor. Böyle bir haftanın ardından, oynanan bir derbiden de mağlup ayrılmak Galatasaray'ı sarsmaz. Şerefli bir mağlubiyet Galatasaray'lı yöneticileri kurtarır.

1 yorum:

  1. yorumunuzu beğendim. farklı bir bakış açısı sunmuşsunuz.

    YanıtlayınSil