31 Ağustos 2010 Salı

Seyircisiz Maç Talebi


Skor tabelasına kazılmış 4 gollü galibiyet tüm fenerlilere bir oh çektirdi. Günlerce sıcaklara küfreden ülke insanlarının bir rüzgar esmesiyle, o sıcaktan bunalarak geçirdiği günleri unutması gibi.
Avrupa ile ilgili hesapların kapanmasının ardından aslında bu maç çok önemliydi. Bu atmosferden takımı çıkarmak zor olabilirdi. Seyircisiz oynanıyordu neyse ki. Fenerbahçe, ayakları dolanmadan bir galibiyet aldı. Seyircili bir maçta ikinci yarı başlar başlamaz yenilecek o golün ardından maçın gidişatı nerelere varabilirdi. Panik halinde homurdanan 30-40 bin kişi futbolculara bir pranga olabilirdi. Takımın bazı futbolcuları bu takım için alt seviyede. Ama ne olursa olsun bu takımın sorunu özgüven kredisi. Fenerbahçe gibi bir takımda bu ancak üst üste kazanılarak yaratılır. Defans oyuncuların pas vermedeki rahatlığını bile etkiler bu özgüven kredisi.

Ve bence Fenerbahçe önümüzdeki 2 sene küçük hamlelerle yeni futbolcular sürecek sahneye. Bu sebeple, yeni transferlerin ya da alt yapıdan gelen futbolcuların ilk oynayacakları tüm maçlar için federasyondan seyircisiz oynama talebinde bulunabilirler. Genç ve isimsiz futbolcular böylelikle nasıl oyuncu olduklarını kasılmadan gösterir. Fenerbahçe dünyası tv den bunu görür. Kredisi artan o yeni futbolcuya başka muamele çekilir. Böylelikle homurdanmalar azalabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme