16 Mayıs 2010 Pazar

Bayram


Çocuk olduk 23 Nisan'dan tat alamadık. Birileri kendini tetmin etti. Ellerimizi kaldırdı, indirtti, yürüttü. Halaylar çektirdi, nasıl çektirdiyse gençliğin çoğu üniversiteye geldiğinde belki anca halay çekmeye yeltendi. Kimisi halayın, horonun insanı kıpır, kıpır eden melodisiyle bağlarını çoktan koparmıştı. Toplamak çok geçti.

19 Mayıs'a geldik, bir dizi askerlik. Yine tat alamadık. Biz oynadık, biz seyredemedik.

30 Ağustos'un neyin zaferi olduğunu bilmeyenler vardır üniversite yaşında. Çünkü tatile denk gelmiştir. 29 Ekim desen birkaç Atatürk resmi, birkaç kötü şiir. Acaba başka şiirlerle sevdirselerdi Atatürk'ü ve bu ülkeyi, bugün başka türlü olur muydu ülke?

Neyse...

Bayram dediğin zorla yaptırılır ve bıktırılır diyorduk ki, imdadımıza finaller, şampiyonluklar yetişti. Bayram demek bir akşam öncesinde uyuyamamakmış, bu bayramlarda anladık.

Dilerim Fener şampiyon olur. Dilemesem de Bursa olsa ne olur ki? O da güzel olur. Yine benim gibi maddi manevi kendinden kısıp, ay sonuna kadar kasıp birkaç gün mutluluk yaşayacak insanlar olacak. Bursa şampiyon olsa belki nice ruhların damarları anjiyo olacak. Bir 20 sene, her ruh daralışında yaralara pansuman olacak.

Bu yüzden o kadar rahatım ki.

Bugün bayram. İsteğim odur ki yarın da bayramın 2.günü olur; Fenerlilere...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme