20 Mayıs 2010 Perşembe

Aziz Yıldırım'ın Konuşması

Aziz Yıldırım'ın cümlelerini iyi okumak gerekiyor. Bence konuşması, beklemediğim kadar light geçti. Kimileri Aziz Yıldırım'ın hatalarını ört bas etmek için etrafa çamu attığını söylüyor. Ben katılmıyorum. İkinci olduklarını kabul etti, rakibi de tebrik etti.
.
Orda Bakana ya da diğerleri hakkındaki yorumlar hatta doğruydu. Bu konuda haklıydı. Rüştü konusunda biraz daha temkinli yaklaşabilirdi. Ama Rüştü'ye de şikeci demedi. Konuşmanın tamamına iyi bakmak lazım. Beşiktaş'ın yediği goller üzerinden, haftalardır Fenerbahçe takımıyla ilgili şike iddialarıyla dalga geçti. (Hani şu kalecilerin satın alınması iddiası)Burda sorgulanması gereken en fazla, Aziz Yıldırım'ın şampiyonluk kazanılsa bile bunlardan bahsedecek olup olmamasıdır.
.
Bugüne kadar kaç tane başkan şampiyonluk kaçtıktan sonra böyle bir konuşma yapabilmiştir? Bu sorunun cevabını almak lazım ve klişeleşmiş Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe yargılarından arınmaya çalışarak yorumlar yapmak lazım.
.
Şu anda bu takımın bu durumda olmasının baş aktörü Aziz Yıldırım mıdır? Evet, orası ayrı. Çünkü Fenerbahçe kulübü başkanıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme