12 Aralık 2009 Cumartesi

Bu Ligi İzlemeye Devam Edin


Süper Lig tam heyecanlanmaya başladı derken sezonun orta yerine geldik. Lig haftaya tatile giriyor. Her ne kadar 3 büyükler iyi durumda olmadıkları için futbol dünyası kaotik bir atmosfere bürünse de, bence güzel şeyler de oluyor ligimizde.

Kayserispor dolu tribünleri arkasına alıp, şampiyonlukta yarıştığı rakibini alt etti mesela. Maçın özetine denk gelenler eğer uzak çekimde iken denk gelmişlerse, daha dikkatli bakınca buranın, -yani izlediklerinin- Türkiye toprakları olduğunu farketmiş olabilirler.

Üstelik Bursaspor cephesi de yenildikleri için feryat figan etmedi. Kendi oyunlarına duydukları güvenden ve uzun zamandır hasretini çektikleri başarılı günlere dönmüş olduklarından dolayı bunu sorun etmediler kanımca. Yüz hatları öfkeden gerilmedi. Ya da bize belli etmediler.

Kasımpaşa, çok da beklenmedik serisi bozulmuş olsa da Yılmaz Vural'ın gayretleriyle tutunuyor, iyi yolda.

Yani aslında lig o kadar da kötü değil. Anlayana tabii.

Keşke Diyarbakır-Kasımpaşa, Gençlerbirliği-Gaziantep, Sivas-Eskişehir maçlarını da izleyebilsek...

Teklifim size, arabada ya da evde; pazar 13.30-15.15 arası lig maçları aklınıza gelirse radyonuzun kulağını bükün (artık öyle teyp de kalmadı) ya da tuşlarına dokunun ve bir iki dakika da olsa, kulağınızı bu maçlara kabartın. Evet İspanya değil, evet İngiltere değil... Orda da kesin iyi futbol var mı ? Hiç mi yersizce bir maça sabredip, boşa geçen zamanınıza kahretmediniz.

En fazla zamanınızı boşa geçirdiniz diye kahrolacaksınız. Bir kere de bu lig için zamanınız doğada kabolsun, ne olur ki?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme