4 Kasım 2009 Çarşamba

Değişimin Dayanağı


Bence bu olaylar son bulmayacak . Yani başkanlar da değişse bakış açılarımız aynı kalacak .

Beşiktaş özelinde bakarsak, zaten durum daha vahim . Eğer Yıldırım Demirören de başkanlık koltuğundan kalkarsa, bu işleyiş bir gelenek haline gelmiş olacak . Taraftar başkanı rencide eder ve başkan değişir . Bu inanılmaz bir güç.

Aynısını Kocaelispor'un evinde oynadığı Giresunspor maçında görmüştüm . Şehrin belediye başkanına küfür edilmişti maç sonunda . Maçı 1-0 öndeyken kaybetmişti takım . Eğer maç kaybedilmeseydi muhtemelen belediye başkanının şerefi ve haysiyeti yerinde kalacaktı . Yıldırım Demirören'in yaşadığı gibi . Eğer bugün Beşiktaş galip gelse, Beşiktaş'ın bugüne kadar yanlış yönetilmiş olması umursanmayacaktı .

Keşke zamanında tepki verseydi Beşiktaş taraftarı . Belki inandırıcı olurdu . Hele ki diğer başkan adayı ve misyonuyla ilgili söylenenleri düşününce bu tribün faaliyetine insan saf ve temiz duygularla bakamıyor .

Bu mesele sadece Beşiktaş için geçerli değil . Aynısı Fenerbahçe için de geçerli . Eğer bir gün aynı şeyleri yaşarsa Fenerbahçe kim bilir ne konular su yüzüne çıkar . Şu an deniz dalgasız olduğu için denizin kiri, kumu dibe çökmüş durumda .

Beşiktaş'ta bu tepkiler mağlubiyetler ardından geldiği için değişimin sebebi, dayanağı ve değişimle gelenin amacı da ne olursa olsun galibiyet olacak . Yani hiçbir şey değişmeyecek .

1 yorum:

  1. http://antagonizm.blogspot.com/2009/11/dayanagn-degisimi.html

    "affınıza sığınarak"

    YanıtlayınSil