29 Ekim 2009 Perşembe

Sevincimizi Kursağımızda Bırakmasın Bir Pet Bardak


Yazıya girmeden önce söyleyeyim . Şu çocukluğumda duyup kulağımın belirsiz yerlerinde saklı kalmış bir şarkının bu maçta tekrar karşıma çıkacağını ummazdım . Maçın en güzel mevuzlarındandı . Yaşasın kimin aklından çıkmışsa mor menekşe...


Atılmaması gerekirdi, 'yabancı madde' adı üstünde bunun . Ama derbiden aynı zamanda o kadar kare vardı ki, söylenecek, bahsedilecek kare . Emniyetin yapması gerekeni gazeteciler yaptı ve maçın skorunun kuyruğuna bağladılar maçın başındaki olayları . Rahat rahat sevinemediğim için üzgünüm . Kursağımızda bir lokma her zaman kalıyor böyle .

Cemaat düsturundan kurtulup atanları adalet makamına atmak gerekir . Neticede Fenerbahçe'nin menfaatlerini konuşuyoruz ve koruyoruz , fenerbahçeli olduğu gerekçesiyle yabancı madde atanın değil . Menfaatten kastım, saha kapattırmama değil sadece. Ondan da önemlisi kulübün manevi değerleri . Büyük kulübe yakışır şekilde misafirperverlik göstermek ve maç izlemek . En büyük rakibini 10. kez pet bardak ile değil tezahüratlar eşliğinde yenmek .

Tüm bunların yanında gazetelerin sonuçtan bağımsız konuşmamaları atılan yabancı maddeleri, insanı işkillendiriyor . Var olan gerçekliği sümen altı etmek ya da onu pet bardağın içine kapatmak . Yenen takımı galibiyet mutluğundan soğutuyor .

Bu konuda kafam net değil, ama durum da böyle değil mi? Bir tarafta maçı sadece pet bardağın arkasından gören medya yazarları var. Kimisi gerçekten samimi . Bir de pet bardak ile yere düşen Keita'nın yalancı olduğunu söyleyen FBtv . İkisini de istemiyorum ben . Hele Keita'nın numara yaptığını söyleyen FBtv'yi hiç . Popülist bir yaklaşım . Ama unutmayalım ki orada bardak atan her biri bir tane atmış olsa en fazla 25 kişi . Yanlış bir popülizm . En azından o tribünde buna yeltenmeyen, bunu istemeyen 50 bin kişi var.

Bu bakış açısı uluslararası maçlarımızda da var . Rakip zamandan çalınca "oyuna adilik yapan " oluyor. Bizim elemanlardan yapan olursa da "akıllı davranarak oyunu soğuttu" övgüsü atılıyor yayın odasından yeşil zemine .

Ağız tadıyla bir eğlenemiyorum arkadaş ! Kursağımda bir pet bardak takılıveriyor ...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme