4 Ekim 2009 Pazar

Fenerbahçe- Gençlerbirliği


Bu akşam Fenerbahçe ligdeki en ciddi maçını oynayacak bana göre. Gençlerbirliği, Twente kadar zorluk çıkarabilecek bir takım. Oyunu soğutarak, Gençlerbirliği maçını kazanamaz diye düşünüyorum .

Gençlerbirliği her an oyunun kontrolünü eline alabilir ve Fenerbahçe'ye gol atabilir. Top orta sahada dolandığı an ummadık bir gol yiyebilir. Çünkü oyun oynama, gol üstüne gol atma gibi bir derdi olmadığı için, gafil avlanabilir; bu sefer Fenerbahçe.

Fenerbahçe gol attıktan sonra umarım oyunu soğutup üstüne yatmaz.

Fakat bunlarla birlikte, Fenerbahçe, ligde oynayacağı büyük maçlardan birine çıktığı için (önemli lig maçları), bu sefer farklı konsantrasyonla çıkabilir. Alex her zamanki gibi, Gençlerbirliği'ne bir tarife uygulayabilir. Üstelik Gençlerbirliği'nin deplasmanlarda zorlandığını söyleyebiliriz. Bu faktörler de Fenerbahçe'nin kazanacağını gösteriyor. Guiza bence patlama yapabilir Fenerbahçe eğer gol bulup oyunun tek başrol oyuncusu olursa, Guiza 3 gole gidebilir.

Eğer Uğur Boral oynarsa ondan artı değer bekliyorum. Fenerbahçe çift forvetle çıkarsa bol gollü, keyifli bir maç izleriz. Maçın skorunda, Gençlerbirliği oyuncularının oyuna adapte olması, yaptıkları ortalarda topları, kaleye isabetli yollayabilmeleri de etkili olacak.


Zevkli bir maç olur umarım.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme