14 Eylül 2009 Pazartesi

Kocaelispor, Birer BirerKocaelispor sonuca bakarsak yine direndi, genç kadrosuyla. Fakat Adanaspor'un da pek aktif futbol oynadığını söyleyemeyiz. Adanaspor'un Kocaelispor defansını pek ısırmayışı, genç kadrolu Kocaelispor'un maça ortak olmasını sağladı. Maç Körfez ekibi için sevindirici bitmese de, üzücü de bitmedi.Maçın 70. dakikasına kadar pek bir heyecan yoktu, 70 dakika takımların birbirlerini yoklamasıyla geçince, tribünlerin çoğunluğu da sessizce maçı takip etmeye başlamıştı. Maçın belirtilen dakikasına kadar Adanaspor'un yarım denilebilecek iki atağı vardı. Arka arkaya paslaşmalarla kale önüne gelmeye çalıştılar ancak, son paslarda ve ortalarda pek becerili değillerdi.

Adana'nın iki yabancısının yetenekleri tartışılır ancak Mbamba çok güçlüydü, forvetteki Etame için de kıvrak bir forvet diyebiliriz.

70'de Kocaelispor'un hareketlenmesi tribünlere de yansıdı. Hodri Meydan tribününe, yarı dolu olan kale arkası da katılınca, maçın atmosferi değişti. Bu dakikalarda Kocaelispor arka arkaya bindirmelerle maçın tansiyonunu yükseltti. En sonunda tribünler kendini bir futbol maçında hissetti. Kocaelispor ataklarla gelirken arada Adana cılız kontra ataklar denedi. Son dakikalara doğru Kocaelipor biraz, genç kadrosunun kurbanı oldu. Çünkü maçı kazanmak adına pasif kaldılar. Son dakikalara girerken , Körfez ekibinin kalecisi Metin, bir müdahaleden sonra yerde uzun süre kalarak zaman çalmaya çalıştı.

Uzatmalarda kazanılan ceza sahası etrafındaki 3 serbest vuruş iyi değerlendirilemedi. Kötü kullanıldı. Aynı zamanda bu serbest atışlar sırasında rakip cezasının içinde kalabalığı arttırmadılar.

Yani Kocaelispor aslında doğal olarak beraberliğe razı oldu. Ama son dakikalarda çizgiden Adana defasının son anda çıkardığı topu (dk.75) ve Adana'nın atak üretemeyişini düşününce kaybedilen 2 puan var diyebiliriz.

Umarız Körfez ilerde bu puanları aramayacak kadar iyi bir konuma gelir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme