21 Eylül 2009 Pazartesi

Ektiğin Ne? Biçtiğin Ne?


6 maçta 6 galibiyetle başlamak başarıdır. Hiç önemli değildir; iyi futbol mu oynuyorsun, seyircin zevk mi alıyor...Mühim değil.


Eğer senelerdir hiçbir başarıyı yakalayamamış, şampiyonluğa hasret kalmışsan, büyük paralara futbolcu transfer edememişsen. Mesela Trabzonspor.


Kıt imkanlarla maça çıkan anadolu kulübüysen ve seyirci geleneği olmamış bir kulüpsen. Mesela Sivasspor.


Ama eğer, en üst klasmandaki takımları saymazsak, üst düzey takımların harcadığı paraları harcıyorsan, biletin 55 tl ise, milyonlarca taraftardan söz ediyorsan, İstanbul B.B.'ni ıkınarak 1-0 yenebilip, bana 6 maçta 6 galibiyeti başarı olarak sunamazsın.


Başkan Aziz Yıldırım bunu istiyor olabilir, ama taraftar bunu istemiyor. Çünkü bu taraftar 2008'den beri her sezon üstüne artı değer koymasını beklerken bu takımın, bu takımda bir şeyler eksildi.


Hedef avrupa değil deniyor, çünkü üç sene üst üste şampiyonluk sözü verildi. Bu söz 90 ları bir şampiyonlukla geçirmiş bir Fenerbahçe takımının hedefi olabilir ancak. 2009'u saymazsak Fenerbahçe 2003 yılı hariç, 2000'den beri şampiyonluğa oynuyor ve şampiyonlukları alıyor ya da son haftalarda kaçırıyor. Üstelik avrupa kupalarında da neler yaptığını gördük.
Fenerbahçe takımı, 2000'li yıllarda bize hissettirdiği şeylerden dolayı şu anda yaşadığımız günler,aylar,senelerle ilgili umutlarımız, hayallerimiz başkaydı.


Ayrıca G.Saray bazen kötü oynasa da devamlı gol atma potansiyeli olan, iyi futbol oynayan bir takım olarak belki de UEFA Avrupa Ligi'nde, finallerin kapısını zorlayacak. Diyelimki Galatasaray, 10 yılın ardından ikinci avrupa kupasını aldı. Kaç sene üst üste şampiyonluk vaadi, bizi telkin edebilir.


Fenerbahçe kuru kuru şampiyonlukların peşinde olmamıştır. Fenerbahçe eğlenmek ister şampiyonlukla. Eğer Fenerbahçe salt şampiyonlukların takımı olsaydı, daha fazla şampiyonluğu olurdu, eminim. Fenerbahçe şampiyon havasında oynamayı sever. Şampiyon gibi oynamayı.


Fenerbahçe takımına ayıp ediliyor, taraftarına ayıp ediliyorHiç yorum yok:

Yorum Gönderme