22 Eylül 2009 Salı

Bu Derbiyi Gözden Kaçırmamalıydık


Maç öncesi ve sonrası zaman ayıramadım bu derbiye. Aslında yayıncı kuruluşun yayınlaması gereken bir maçtı. Çünkü bu ülkenin en bilinen derbilerinden. Bu ligin değerinin artmasını istiyorsak böyle değerleri göz önünde tutmalı, unutturmamalıyız. Çünkü İzmir , Adana takımlarının ve Kocaeli'nin, Sakarya'nın alt liglerde olduğunu düşünürsek, geleneksel rekabeti olan maç sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor.


Hadi bunları bir kenara atalım, Ankaragücü bir sürü badireler atlattı ve birleşmenin de katkısıyla yeni futbolcular transfer etti. Bunun için bile merak edilebilir bir maç.


Tüm bunları bir kenara bırakırsak, okuduğum haberlere ve izlediğim özet görüntülerine bakarsak heyecanlı ve zevkli bir maç olmuş.


ALKIŞLANAN DERBİ


Gençlerbirliği, sanırım git gide birbirine uyum sağlayan bir takım olma yolunda ilerliyor. Ankaragücü ise bunun tam tersi. Suyu buharlaştıkça, kaynatılan çorbaya su katılması gibi bir durumu var. Bir türlü kıvama gelemedi. Haftalar geçtikten sonra birleşmeyle gelen futbolcularla.

Doll'ün Gençlerbirliği'ne katkısı ise büyük. Bence Ersun Yanal'dan sonra Gençlerbirliğî'ne parlak günler geçirebileceğe benziyor. Gençlerbirliği bu galibiyet'in ardından, 86-87 sezonundan beri ilk defa 6 haftayı nağmağlup bitirmiş oldu.


85-86 sezonunda, 10 haftayı nağmağlup bitirip, 11. hafta Trabzonspor'a 3-0 yenilerek yenilmezliğe son vermiş. Ve Gençlerbirliği'nin bu haftaki maçı Trabzonspor ile...


Maçla ilgili notlara gelirsek, bayram tadında bir derbi olduğunu söyleyebiliriz. Maçın başında Ankaragücü taraftarı, "bayramın kutlu olsun gençler" diye tezahürat yapmış, Gençlerbirliği de buna karşılık "bayramın kutlu olsun başkent" diye seslenmiş. Maçın ardından ise Ankaragücü taraftarı, Gençlerbirliği takımını tribüne çağırıp alkışlamış.


Her iki takımı ve taraftarını da kutlamak lazım. Bize bir derbi yaşattıkları için.


not: Lig tv'nin yan sanayi maç kayıtları zaten düşük kalitede bir de üzerine Ankaragücü takımının forma numaralı sarı üzerine beyaz olunca, özetleri izlerken numaraları görmek bir hayli zor oluyordu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme