1 Haziran 2009 Pazartesi

Mustafa Denizli

Bu yazıyı yazmamın en önemli sebebi Beşiktaş'ın yaşadığı şampiyonluk değil. Beşiktaş şampiyon olmasa belki yazılmayacaktı ama en önemli sebep değil.
Mustafa Denizli'nin ihtişamıdır bu yazıyı yazdıran. Kulübedeki duruşuna hayranlık, futbolu bilen bir bilge tavrına olan ilgi...
Zamanında şampiyonlar liginde '0' puan çekmesini fırsat bilip Mustafa Denizli'yi o koltuktan uzaklaştıranlara bir kez daha tüm içten dileklerimle için için söyleniyorum en argo kelimelerle. Sanki geçmişimizde 1 avrupa kupası, 3 final oynamışlığı varmış gibi gösterilen performanstan rahatsız olunup, 4 sezon ezeli rakibe kaybedilen şampiyonluğu geri getiren hocayı gönderenlere tekrar helal olsun.
Gittiği günden sonra Zico gelene kadar, her kötü sonuçta 'acaba' bu sefer gelir mi diye içimden geçirdiğim teknik direktör. Hiçbir maçta podyumda gibi duruşlar sergilemese de, o kulübenin önüne yakışan ender insanlardandır. Sahaya girip futbolcularını tokatlama ihtimali en düşük hocalardandır ve üstelik her an sahaya girecek gibi bir duruşu vardır kulübe çizgisinin dibinde.


Ah ne olurdu, Lyon maçında rakip forvet son dakikada Rüştü'nün dibinden zıplayarak, topu kaleye sokamasaydı. Ya da Leverkusen maçında maç ne güzel 1-0'a gelmişti. Revivo taklayı attığında her şey ne kadar güzeldi. Olacaktı abi bu, olacaktı. Ah Usame, ah...


Strateji üstadı Mustafa Denizli diğer büyüklere olduğu gibi Beşiktaş'a da çok yakıştın. Kaptanlık pazubandını isterkenki halin bile ne kadar futbolun içinde ve ne kadar her yönlü olduğunu hatırlattı bana. Ve ne kadar insan olduğunu. Umarım seni anlayan çoğalır da , futbolun insanlık değerleri yücelir.
Bu güne kadar Fenerliliğimden ne kadar memnunsam, senin gibi insanların değerini anlmayıp harcayan saha çizgilerine en yakın fakat insanlığa en uzak olan insanlardan memnun değilim. Evet onlar daha taraftarlar. Benim forma,atkı,bilet satışından kulübe sağladığım maddi destek onlarınkinin yanında bir hiç. Ama hangimiz daha yakın fenere? Ya da o fenerliyse , kombine kombine destekçisiyse kulübün ne demeye" bu kulübün 25 milyon taraftarı var "cümlesini dillendiriyoruz.
Son sözüm de Beşiktaş taraftarlarına. Büyük bir ihtimalle siz de sabredemeyeceksiniz, bu şampiyonluklar bir daha gelmezse. Ama bu günlerin kıymetini bilin. O kulübelere her zaman göz dolduran, zihin açan insanlar oturamıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme