24 Mayıs 2009 Pazar

"Yine Gelin Topraam!"Kocaelispor, İstanbul B.Ş.B. ile yaptığı maç ile evinde oynadığı son Süper Lig maçına çıktı.

(25 Mayıs 2009)
Kocaelispor'un 2-3 yenildiği maçta, birçok pozisyonu değerlendiremedi Körfez. Üstelik ligden düşmesine rağmen öne geçebildiği bir maçı kazanamama ritüelini sürdürdü. İstanbul takımı ise bulduğu pozisyonları iyi değerlendirdi. İstanbul B.Ş.B. kale önünde bulduğu bütün boşluklardan faydalandı.

Maç daha çok orta saha mücadelesiyle geçti. Kocaelispor'un gol atma adına birçok denemesi oldu. Kısa paslaşmalar, kanada top indirmelerini sıkça gördük ancak pek faydalı olmadı . Kocaelispor'un beklenen golü frikikten geldi. Serdar'ın vuruşu gerçekten şıktı.


VEDA


Uğurlamaya pek az insan gelmişti. Maça gelip bu az seyircili atmosferi gören taraftarlar "işte gerçek taraftarlar bunlarmış demek" şeklinde yorumlarda bulundular. Maçın başında yenilseler de yenseler de takımlarına duydukları isyankar sevgiyi dillendirdiler. Sonra taraftarlar kendilerini maçın akışına kaptırarak bağırmaya, tezahürat yapmaya devam ettiler.
"körfezim bak işte, hodri meydan her zamanki yerinde. Yürekte;kalplerde, bu alemde kral biziz bak işte."
Yabancı ülkelerdeki küme düşen takımın son maçı gibi takılım tıklım değildi İsmetpaşa, alkışlarla uğurlanmadı futbolcular ancak herhangi bir tepki de yoktu. Takım ilk sahaya çıktığında ve gelişen bütün pozisyonlarda tam ve içten bir destek vardı. Futbolcuların içten mücadelesi tribünlere de önceki haftalarda yansımıştı zaten.
Küme düşülmesinin aşikar olmasından dolayı taraftarın tek umudu, isteği Taner Gülleri'nin gol kralı olmasıydı. Taner bir gol de buldu. Bu sezon attığı gollere benzer bir pozisyonla. Atılan pasla defansın arkasına sarktı, gerisi onun için çok kolaydı. Bir gol Baros'a yetişmesine yetmedi. Bundan dolayı diğer futbolcuların ayaklarına her top geldiğinde pasın Taner'e atılması yönünde telkinler oldu.

taraftarlar her boşlukta "Baros atamadı, atamadı." , "Baros atamadı Taner, devam!" tarzında cümlelerini Taner'e duyurmak için bağırdılar. Hatta bir pozisyonda taraftarlardan biri oturduğu yerden Serdar'a isyan etti, pası Taner'e atmadığından dolayı. Bu bağırış, tribünlerin de az dolu olmasından dolayı, Serdar'ın kulağına gidebildi. Tabii Serdar da gereken cevabı verdi ve taraftarı uyardı.
Serdar'ın firikik golü esnasında.Maçın bitiş düdüğüyle bir sürü halinde taraftarlar sahaya daldı, ardından polisin yaptığı karşı akınla, aynı sürü geri koşu yaparak tribünlere geri döndü. Sahaya giren girmeyen Kocaelispor taraftarları, stadı binbir telkinle terk etti. Ve Gece karanlığının içinde, köfte kokularının arasından, otobüs ışıklarına doğru kayboldular.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme