27 Mayıs 2009 Çarşamba

Afyon Başarılar İstemiyoruz

Artık kısa vadeli hazlarla erkenden yitip gitmesin kulüplerimizin geleceği .
***
Getirdiğimiz hocaya bir kadro değil bir kulüp sunalım. Zaten güveneceğimiz biri olsun ve kendi oyuncularını kendi seçsin. Oyun sistemi yaratsın. Kulübe yansısın oynattığı oyun. Bir şampiyonlukla vezir , bir kötü sezonla rezil olmayalım.
***
Önümüzdeki sezonun son haftasında takım nerelerde olur diye düşünmeyelim. Hoca seçerken ileri görüşlülüğümüz daha ileride olsun. Afyon olmasın, hiçbir erken şampiyonluk bize. Sahte başarılardan kurtulalım, atalım ağzımızdan şu emzikleri. Ayrıca her başarısızlıkta da ağlamayalım. Maç sonraları, sezon sonları...
***
Bir teknik direktör getirdiğimizde illa ki onun ülkesinden futbolcularla doldurmayalım takımımızı, ya da dolduracaksak o teknik direktörün gönderilme ihtimali olmasın.
***
Önce hedefimizi anlatalım, sonra parayı konuşalım. Katara gitmek yerine bizi tercih edecek futbolcu eskilerini takıma katıp, biraz eskimiş yaldızlı isimleriyle taraftarlarımızın final hayallerini erteletmeyelim. Final ya da finallere gidemeyen kulübümüzün neden gidemediği anlayacak kafamız olsun.
***
Şampiyon olduğumuzda hayat bitmiş olmasın bizim için, hayat yeniden başlasın her kupayla. Tabii her mağlubiyetle.
***


"BİZE AFYON ŞAMPİYONLUKLAR DEĞİL, AKLIMIZI BAŞIMIZA GETİREN MUSİBETLER LAZIM."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme